Fütursuz Doğaçlama | Hakkımızda
"Fütursuz Doğaçlama", Fütürist Oyunculuk Tekniğinin temeli olan ‘olma hali’ ve anın yaratıcılıkla şekillenmesi temellerini, Playback Tiyatro teknikleri ile sentezleyerek izleyiciye farklı bir deneyim yaşatır.
fütursuz doğaçlama, tiyatro, sahne, fütursuz, doğaçlama
13396
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-13396,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-10.0,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive
 

Hakkımızda

FÜTURSUZ DOĞAÇLAMA

“Fütursuz Doğaçlama”, Füturist Oyunculuk Tekniği’nin temeli olan ‘olma hali’ ve anın yaratıcılıkla şekillenmesi temellerini, Playback Tiyatro teknikleri ile sentezleyerek izleyiciye farklı bir deneyim yaşatır.

Artık seyirci, sadece izleyen değil, her şeyden önce sahneyi harekete geçiren bir senaristtir!

 

Senaryolar; yaşanmış gerçeklerdir.

 

Bu yolla seyirci ve oyuncu arasında alışılagelmiş iletişim duvarı kırılır. Bu özel uygulamada insana dair tüm duygular büyülü bir atmosfere dönüşür.
Yaşamış olduğu anısını ya da o anda hissettiklerini, sahnede ekiple ve tüm izleyenlerle paylaşan seyirci, anlatmış olduğu anısını, hikayesini, ekibin kullandığı belli teknikler üzerinden izler!

 

Unutmayın, oyun yalnızca bir kere oynanır ve bu oyunun tekrarı yoktur…
Ortaya konulan gösteri, anlatan kişinin duygularını yansıtır, diğer izleyiciler ise mutlaka kendisinden de bir şeyler bulmakta ve hikâyesini anlatmak için cesaret toplamaktadır.

 

Hikâyesini anlatan izleyicilerin kendi deneyimlerini bu şekilde bir ilgiye değer görülmesi düşüncesi de gösterinin önemini artırır.

 

Gösterinin yapılabileceği yer bir tek tiyatro sahnesi değildir, anlamak ve anlatmak için uygun bir ortam yeterlidir.

 

“Fütursuz Doğaçlama Tiyatro Grubu, Genel Sanat Yönetmenliği’ni Dr. Salih Karaaslan’ın yürütmekte olduğu “AFTUD Oyuncu Arkadaşlar”ın İstanbul yapılanmasıdır.”